Szukaj
Close this search box.

Dwudniowe szkolenie sędziów w Nowej Rudzie

To z całą pewnością spore wydarzenie dla sędziów Kolegium Sędziów Legnica, którzy w sobotę udali się na dwudniowe szkolenie do Nowej Rudy. – Jestem dumny i zbudowany postawą naszych sędziów – podsumowuje Marek Opaliński, Przewodniczący Kolegium Sędziów Legnica.

Dwudniowy wyjazd sędziów na szkolenie to kolejna inicjatywa zarządu Kolegium Sędziów Legnica, który działa od lipca 2019 roku. Podczas wyjazdu sędziowie zdawali m.in. egzamin biegowy, teoretyczny, a także odbywali szkolenia. Głównym prelegentem był międzynarodowy sędzia Krzysztof Jakubik. Oprócz niego zajęcia prowadzili także Marek Opaliński i Marek Kotlarz. Łącznie brało w nim udział blisko pięćdziesięciu sędziów KS Legnica.

– Po raz pierwszy zorganizowaliśmy szkolenie wyjazdowe KS Legnica. Atmosfera była fantastyczna a przekazana wiedza na pewno będzie w odpowiedni sposób wykorzystana przez sędziów. Dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji szkolenia – mówi Marek Opaliński, Przewodniczący Kolegium Sędziów Legnica.

Swojego zadowolenia z takiej formy szkolenia nie ukrywali także sami zainteresowani, czyli sędziowie, którzy na co dzień wybiegają na boiska w naszym regionie. – Był to mój pierwszy wyjazd na takie szkolenie i jestem pod wrażeniem ilości wiedzy przekazanej przez doświadczonych kolegów oraz wskazówek, które będę z całą pewnością wykorzystywał podczas prowadzenia meczów. Mam nadzieje, że takie wyjazdy zapiszą się na stałe w naszym okręgu – mówi Przemysław Jankowski, sędzia KS Legnica.

Szkolenie odbyło się w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie.

© 2021 DolZP