Szukaj
Close this search box.

Finał wojewódzki turnieju dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka”

W dniu 22 maja 2022 r. przy pięknej pogodzie, do Zgorzelca zawitały cztery drużyny z terenu Dolnego Śląska, by zmierzyć się z finale wojewódzkim turnieju współorganizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej pn: „Piłkarska Kadra Czeka”. Drużyny z Milicza, Środy Śląskiej, Oławy oraz Chełmska Śląskiego zmierzyły się ze sobą systemem każdy z każdym, na dwóch murawach zgorzeleckiego stadionu! Emocji nie brakowało. Wiele składnych akcji, wiele bramek, spowodowały uśmiech na twarzy młodych zawodniczek oraz zgromadzonych na stadionie kibiców.

Wyniki przedstawiają się następująco:

MKS Chełmsko Śląskie – Polonia Środa Śląska 0:1;

AP Champions Oława – SP nr 2 w Miliczu 0:5;

Polonia Środa Śląska – AP Champions Oława 5:0;

MKS Chełmsko Śląskie – SP nr 2 w Miliczu 0:2;

PoloniaŚroda Śląska – SP nr 2 w Miliczu 1:1.

MKS Chełmsko Śląskie – AP Champions Oława 2:1.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

1. SP nr 2 w Miliczu – 3 mecze 7 punktów;

2. Polonia Środa Śląska – 3 mecze 7 punktów;

3. MKS Chełmsko Śląskie – 3 mecze 3 punkty;

4. AP Champions Oława – 3 mecze 0 punktów. 

Los zdecydował, że dwie najlepsze drużyny tego turnieju zagrały ze sobą w ostatnim meczu. Pierwszą bramkę w finale zdobyły zawodniczki ze Środy Śląskiej. Gdy wydawało się, że to one będą zajmować najwyższy stopień na podium, doskonałe zagranie otrzymała napastniczka zespołu z Milicza, która z zimną krwią zdobyła bramkę remisową, która wystarczyła do zwycięstwa w tym turnieju, gdyż o pierwszym miejscu zdecydowała większa liczba strzelonych bramek, a tu lepszą okazała się drużyna z Oławy. 

Organizatorzy zadbali o ciekawe nagrody, a także o posiłek regeneracyjny dla każdego z uczestników! Prócz najlepszej zawodniczki z Milicza, uhonorowano, także najlepszą bramkarkę, a tu najlepszą okazała się bramkarka ze Środy Śląskiej.

Każda zawodniczka otrzymała również pakiet nagród ufundowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Z ramienia Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej – nagrody wręczał Kamil Wieliczko Dyrektor Podokręgu Jelenia Góra Współorganizatorami turnieju było również: 

Dolnośląskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych we Wrocławiu, Zrzeszenie LZS Powiatu Zgorzeleckiego, Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Zgorzelcu. 

Zwycięstwom gratulujemy i życzymy powodzenia w reprezentowaniu Dolnego Śląska w finale krajowym. 

© 2021 DolZP