Szukaj
Close this search box.

Komunikat Komisji Dyscyplinarnej – 28.09.2021 r.

Komisja Dyscyplinarna Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Legnica na posiedzeniu w dniu 28.09.2021 roku podjęła następujące decyzje:

 1. Klub Barycz Sułów – kara finansowa za otrzymanie napomnienia bądź wykluczenia przez co najmniej 5 zawodników w jednym meczu (IV Liga)
 2. Klub Barycz Sułów – kara finansowa za brak należytego porządku i bezpieczeństwa na stadionie – kilkukrotne użycie petard hukowych oraz zapalenie rac świetlnych przez kibiców (IV Liga)
 3. Klub Bielawianka Bielawa – kara finansowa za brak należytego porządku i bezpieczeństwa na stadionie – kilkukrotne użycie petard hukowych oraz wrzucanie serpentyn na pole gry przez kibiców (IV Liga)
 4. Klub Błękitni Kościelec – kara finansowa za otrzymanie napomnienia bądź wykluczenia przez co najmniej 5 zawodników w jednym meczu (Klasa A)
 5. Klub Czarni Rokitki – kara finansowa za otrzymanie napomnienia bądź wykluczenia przez co najmniej 5 zawodników w jednym meczu (Klasa Okręgowa)
 6. Zawodnik Czarni Rokitki – kara 4 meczów dyskwalifikacji za wysoce niesportowe zachowanie – usiłowanie naruszenia nietykalności cielesnej zawodnika drużyny przeciwnej (B1 Junior Młodszy)
 7. Klub Juventus Academy Legnica – kara finansowa za niestawienie się drużyny na Turnieju organizowanym w Głogowie (G1 Skrzat)
 8. Zawodnik Kłos Moskorzyn – kara 3 meczów dyskwalifikacji oraz kara finansowa za wysoce niesportowe zachowanie – gwałtowne, agresywne zachowanie poprzez kopnięcie w nogę zawodnika drużyny przeciwnej (Klasa A)
 9. Zawodnik Kłos Moskorzyn – kara dyskwalifikacji czasowej na okres do następnego, najbliższego okienka transferowego, a co za tym idzie karą usunięcia uprawnienia zawodnika do gry w klubie (Klasa A)
 10. Klub KS Legnickie Pole – kara finansowa za niestawienie się drużyny na Turnieju organizowanym w Złotoryi (E2 Orlik)
 11. Klub Lechia Dzierżoniów – kara finansowa za otrzymanie napomnienia bądź wykluczenia przez co najmniej 5 zawodników w jednym meczu (IV Liga)
 12. Klub Mewa Goliszów – kara finansowa za ujawnienie uczestnictwa w zawodach zawodników grających pod innym imieniem i nazwiskiem (Klasa B)
 13. Zawodnik Mewa Kunice – kara 3 meczów dyskwalifikacji oraz kara finansowa za wysoce niesportowe zachowanie – rażący atak nogami od tyłu na nogi zawodnika drużyny przeciwnej (Puchar Polski)
 14. Drugi trener Mewa Kunice – kara 2 meczów dyskwalifikacji oraz kara finansowa za wysoce niesportowe zachowanie – wulgarne i obraźliwe słownictwo w kierunku sędziego głównego zawodów (Puchar Polski)
 15. Klub Nysa Wiadrów – kara finansowa za rezygnację klubu z dalszego uczestnictwa w rozgrywkach (Klasa A)
 16. Zawodnik Orzeł Mikołajowice – kara 5 meczów dyskwalifikacji oraz kara finansowa za wysoce niesportowe zachowanie – brutalny atak wślizgiem w nogę zawodnika drużyny przeciwnej z narażeniem na utratę zdrowia (Klasa A)
 17. Klub Orzeł Wojcieszyn – kara finansowa za otrzymanie napomnienia bądź wykluczenia przez co najmniej 5 zawodników w jednym meczu (Klasa A)
 18. Klub Przyszłość Prusice – kara finansowa za brak należytego porządku i bezpieczeństwa na stadionie – naganne i nieodpowiednie zachowanie kibiców drużyny podczas trwania całych zawodów, używanie wulgarnego i obelżywego słownictwa przez kibiców w kierunku sędziów oraz drużyny przeciwnej (Klasa Okręgowa)
 19. Zawodnik Rataj Paszowice – kara 3 meczów dyskwalifikacji oraz kara finansowa za wysoce niesportowe zachowanie – wulgarne i obraźliwe słownictwo w kierunku sędziego głównego zawodów oraz posądzenie sędziów o czyny korupcyjne (Klasa B)
 20. Zawodnik Relaks Szklary Dolne – kara 3 meczów dyskwalifikacji oraz kara finansowa za wysoce niesportowe zachowanie – wulgarne i obraźliwe słownictwo w kierunku sędziego głównego zawodów (Klasa B)
 21. Klub Relaks Szklary Dolne – kara finansowa za otrzymanie napomnienia bądź wykluczenia przez co najmniej 5 zawodników w jednym meczu (Klasa B)
 22. Klub Sokół Marcinkowice – kara finansowa za otrzymanie napomnienia bądź wykluczenia przez co najmniej 5 zawodników w jednym meczu (IV Liga)
 23. Zawodnik Sokół Marcinkowice – kara 2 meczów dyskwalifikacji (IV Liga)
 24. Zawodnik Zryw Kotla – kara 1 meczu dyskwalifikacji (Klasa B)
 25. Sędzia – kara finansowa za niestaranne wypełnienie sprawozdania meczowego zawodów, podanie błędnego wyniku (Klasa A)
 26. Sędzia – kara finansowa za nieterminowe przesłanie sprawozdania meczowego zawodów w systemie Extranet (Klasa B)
 27. Sędzia – kara finansowa za niestawienie się sędziego na zawody (Klasa B)

© 2021 DolZP