Szukaj
Close this search box.

KS Legnickie Pole zdobywcą PNL Cup!

W miniony weekend w Lubinie oraz Chocianowie odbyła się czwarta edycja turnieju Piłkarskie Niższe Ligi Cup, w którym wystąpiło czterdzieści drużyn. Ostatecznie najlepszy okazał się KS Legnickie Pole, który w finale pokonał Mewę Kunice. Trzecie miejsce przypadło ZZPD Górnikowi Lubin.

Rywalizacja w PNL Cup trwała dwa dni. Pierwszego walka toczyła się na stadionach Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, ZZPD Górnika Lubin oraz Stali Chocianów. W jej efekcie wyłoniono czternaście drużyn, które awansowały do fazy pucharowej. Ta rozgrywana była w niedzielę, a zmagania z bliska oglądał Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski. – Kolejny raz jestem w Lubinie na turnieju i kolejny raz mogę powiedzieć, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Oprawa PNL Cup zasługuje na najwyższą ocenę i pokazuję, że oprawa amatorskich rozgrywek może stać na najwyższym poziomie – mówi Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Zmagania na stadionie Regionalnego Centrum Sportowego transmitowane były na żywo w TVRegionalna.pl, dzięki czemu kibice z całej Polski mogli zobaczyć zmagania toczone w Lubinie. Ostatecznie w wielkim finale zameldowały się KS Legnickie Pole oraz Mewa Kunice. Ci drudzy byli prawdziwą rewelacją rozgrywek, odprawiając w fazie pucharowej kolejnych faworytów. Zatrzymali się dopiero na rzutach karnych w finale, ponieważ w taki właśnie sposób pokonali ich zawodnicy KS Legnickie Pole.  – To były wielkie emocje, a ten mecz na pewno zapamiętamy na bardzo długo. Cieszymy się z pierwszego miejsca, choć trzeba przyznać, że końcowy triumf nie przyszedł łatwo. Brawa należą się też Mewie za walkę do końca, a także naszym kibicom, którzy zawsze nas wspierają i nie zabrakło ich również w Lubinie – mówi Łukasz Kozłowski z drużyny KS Legnickie Pole.

W meczu o trzecie miejsce ZZPD Górnik Lubin, również po rzutach karnych pokonał dwukrotnego triumfatora PNL Cup – Granit Roztoka. Nagrody indywidualne trafiły natomiast do Przemysława Pieca (król strzelców – Kuźnia Jawor), Pawła Łopacińskiego (najlepszy bramkarz – Mewa Kunice) oraz Marcela Wolana (najlepszy zawodnik – ZZPD Górnik Lubin).

© 2021 DolZP