Szukaj
Close this search box.

Odebrali Certyfikaty PZPN

W sobotę w Dzierżoniowie wręczone zostały Certyfikaty nadane przez PZPN podmiotom szkolącym młodzież na Dolnym Śląsku. Przedstawicielom klubów wręczył je Andrzej Padewski, Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej a zarazem wiceprezes PZPN.

Najwyższy rangą, bo Złoty Certyfikat trafił w ręcę przedstawicieli czterech klubów na Dolnym Śląsku, w tym do jednego z Podokręgu Legnica. Jest nim Chrobry Głogów. Certyfikat w imieniu klubu odebrali Dyrektor Zbigniew Prejs oraz koordynator akademii Grzegorz Nowak. – Obecność w takim gronie jest dla nas zaszczytem, ale zdajemy sobie sprawę z naszych braków i dalszej pracy, którą należy wykonać. Cerytifikat do tego obliguje i wymusza rozwój. Jest przyznany czasowo, a nam zależy na jego utrzymaniu. Jego posiadanie to dla rodziców poniekąd gwarancja bezpieczeństwa i wysokiej jakości pracy z młodymi zawodnikami. Oznacza spełnianie najwyższych standardów szkoleniowych i posiadanie kadry trenerskiej z kwalifikacjami niezbędnymi do prowadzenia treningów na wysokim poziomie – mówi na łamach oficjalnej strony klubu Grzegorz Nowak.

W Dzierżoniowie na odbiór czekało 28 odznaczeń, bo tyle dolnośląskich szkółek pomyślnie przeszło proces certyfikacji. Spośród przedstawicieli Podokręgu Legnica (oprócz Chrobrego), otrzymali je także Konfeks Legnica (srebrny) oraz Iskra Kochlice i Akademia Piłkarska FemGol Lubin (brązowy).

© 2021 DolZP