Szukaj
Close this search box.

Raport szczebla centralnego (2)

Za nami wszystkie spotkania zespołów z Podokręgu Legnica na szczeblu centralnym. Tym razem najlepiej zaprezentowała się Miedź Legnica, która jako jedyna wygrała swoje spotkanie.

Dramatyczne spotkanie zobaczyliśmy w Lubinie, ponieważ KGHM Zagłębie przegrywało już 0:2 z Jagiellonią Białystok. Ostatecznie, dzięki bramkom dwóch młodzieżowców (Patryk Szysz i Łukasz Poręba), lubinianom udało się wywalczyć drugi punkt w tym sezonie.

Pierwszy komplet punktów zanotowała natomiast Miedź Legnica, która na wyjeździe pokonała Sandecję Nowy Sącz. Podopieczni Dominika Nowaka wyszli na prowadzenie w 18. minucie po trafieniu Henrika Ojamy. Niespełna kwadrans później gospodarze doprowadzili do wyrównania, jednak jeszcze przed przerwą padła decydująca bramka. Piłkę do własnej siatki wbił zawodnik Sandecji Tadeusz Socha. Więcej bramek kibice nie zobaczyli i ostatecznie legniczanie wygrali 2:1.

Początek sezonu do udanych nie zaliczy Chrobry Głogów, który po wysokiej porażce z Olimpią Grudziądz, tym razem musiał uznać wyższość Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Kibice w Głogowie zobaczyli tylko jedną bramkę, a zdobył ją w 71. minucie Gutkovskis.

Ciężkie spotkanie w II lidze mają za sobą natomiast podopieczni Enkeleida Dobiego, którzy na wyjeździe zremisowali z Olimpią Elbląg. Obie drużyny zdobyły po jednej bramce, a autorem trafienia dla Górnika Polkowice był Mariusz Szuszkiewicz.

Na szczeblu centralnym mieliśmy również okazję zobaczyć naszych najlepszych sędziów. Marek Opaliński prowadził spotkanie pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Olimpią Grudziądz. Pomagali mu Łukasz Sobiłło (asystent) oraz Robert Parysek (sędzia techniczny).