Szukaj
Close this search box.

Saller Polska uruchamia fundusz solidarnościowy!

Przed amatorską piłką z całą pewnością trudne czasy, dlatego wszystkie ręcę na pokład. Saller Polska we współpracy z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej uruchamia fundusz solidarnościowy dla klubów.

Na czym wspomniany fundusz będzie polegał? Saller Polska z siedzibą w Legnicy wykonało projekt okazjonalnej koszulki #DolnośląskaPiłka, którą można nabyć w sklepie internetowym firmy. Dwadzieścia procent ze sprzedaży tych koszulek trafi do specjalnej puli. Cała kwota zostanie potem rozdysponowana dla klubów zrzeszonych w Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej. Co więcej, dzięki owocnej współpracy, już na starcie fundusz solidarnościowy wzbogacił się o cztery tysiące złotych. Jest więc o co walczyć!

– Nasza firma od samego początku wspierała różne inicjatywy, dlatego nie zapominamy o klubach również w tych trudnych chwilach. Przygotowaliśmy koszulkę, która pozwoli się identyfikować z naszymi lokalnymi rozgrywkami, a dochód z niej wróci do klubów – mówi Dominik Łysak, prezes Saller Polska.

Sprzedaż wspomnianych koszulek będzie trwała do końca lipca 2020 roku. Od tego czasu przez dwa tygodnie będą zbierane zgłoszenia klubów, które chciałyby zostać obdarowane z tej puli. Ostateczna decyzja kto otrzyma wsparcie w postaci sprzętu marki Saller należeć będzie do samych kupujących. Zasada jest więc prosta, tym więcej znajomych kupi koszulkę, tym większa szansa, że to właśnie wybrany przez niego klub otrzyma nagrodę. Na ten moment nie ma określonej liczby klubów, które zdobędą sprzęt sportowy, ponieważ tym więcej sprzedanych koszulek, tym więcej klubów uda się obdarować.

– Kluby w nowym sezonie zostaną zwolnienie z opłaty ryczałtowej. To blisko sto tysięcy złotych zaoszczędzonych przez kluby tylko w naszym podokręgu. Szukamy jednak kolejnych możliwości na wsparcie zespołów z całego Dolnego Śląska. Mam nadzieje, że akcję #DolnośląskaPiłka będziemy kontynuuować również, gdy już koronawirus odpuści – mówi Adam Michalik, Dyrektor Podokręgu Legnica, który jest jednym z pomysłodawców tego projektu.

Wszystko więc wskazuje na to, że na Dolnym Śląsku powstaje właśnie unikatowy projekt w skali kraju.

Koszulki można kupić w sklepie internetowym: https://www.saller-polska.com/lifestyle/koszulka/36

© 2021 DolZP