Szukaj
Close this search box.

To już druga edycja największego w Europie zimowego turnieju piłki nożnej „Wrocław Winter Cup”

W roku 2021 mimo ciężkiej sytuacji pandemicznej udało nam się rozegrać pierwszą edycję dla prawie 90 drużyn z Polski, ale w tym roku dzięki możliwości przekraczania granic na imprezie zagrają również zespoły z innych Państw.

Impreza odbywa się pod patronatem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Zawody odbędą się w dniach 26-27.02.2022 roku (sobota i niedziela) w aż 8. kategoriach wiekowych (U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14 oraz U15) na pięciu obiektach sportowych we Wrocławiu: kompleksie sportowym Oławka, stadionie piłkarskim Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, boisku piłkarskim AZS AWF Wrocław przy hotelu GEM, centrum piłkarskim „Balon Olimpijski FC” oraz Centrum Sportowym Kłokoczyce Ślęzy Wrocław.

Cały turniej uświetni widowiskowa ceremonia przywitania, która odbędzie się 26.02.2022 o godzinie 20:00 na Kompleksie Sportowym przy ul. Kłokoczyckiej 5 oraz ceremonie medalowe, które będą odbywały się po każdym z zakończonych spotkań!

Podczas wydarzenia swój udział potwierdziło około 150 zespołów z sześciu Państw. Łącznie do Wrocławia zawita około 2 200 młodych piłkarzy i przez dwa dni rozegra blisko 500 meczów.

Zagrają takie czołowe zespoły jak: Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Bohemians Praga, Jagiellonia Białystok, Vilnius Football Academy, Sparta Praga i wiele wiele innych.

Nasz Dolnośląski Związek Piłki Nożnej reprezentować będzie, aż 60 drużyn z poniżej wymienionych klubów:
– Akademia Piłkarska Śląsk Wrocław

– 1KS Ślęza Wrocław

– WKS Śląsk Wrocław

– Akademia Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie

– Wratislavia Wrocław

– MKS Siechnice

– Akademia Piłkarska Champions Oława

– FC Wrocław Academy

– Forza Wrocław

– UKS Lechia Dzierżoniów

– Olympic Wrocław

– MKS Parasol Wrocław

– Chrobry Głogów

– AP Zagłębie Lubin

– LKS Zieloni Łagiewniki

– UKS Gmina Miękinia

– GOAL Kamieniec Ząbkowicki

– Prestige Football Academy

– Juventus Academy Legnica

– STS Sokół Smolec

– Pogoń Oleśnica

– Polonia Wrocław

– Piast Żmigród

– Piast Żerniki Wrocławskie

Zawody będą prowadzone zgodnie z unifikacjami Polskiego Związku Piłki Nożnej i przez najlepszych (aż 65) arbitrów wyznaczonych z naszego Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Osoby zainteresowane poczynaniami młodych graczy zapraszamy do śledzenia fanpage-u turnieju https://www.facebook.com/WroclawWinterCUP. Tam znajdą się między innymi linki do transmisji na żywo.

Impreza otrzymała honorowe patronaty Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Cezarego Przybylskiego, Prezydenta Miasta Wrocławia Pana Jacka Sutryka oraz Dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Pana Jacka Wasika. Współorganizatorem turnieju jest Klub Piłkarski Śląsk Wrocław SA.

Zapraszamy też na następne zaplanowane turnieje piłkarskie przez głównego organizatora tej imprezy:

– Kołobrzeg Anchor Cup

– Balaton Trophy

– Wrocław Summer Cup

Więcej informacji, na temat tego i innych turniejów organizowanych przez głównego organizatora imprezy można znaleźć na stronie https://aroundthesport.eu/ oraz na facebook-u https://www.facebook.com/aroundthesport

Prosimy o śledzenie nas, gdyż wkrótce będziemy mieli okazję przedstawić Państwu nowe fantastyczne projekty.

© 2021 DolZP