Szukaj
Close this search box.

W Turnieju o Puchar Prezesa PZPN tym razem bez Zagłębia

Po raz pierwszy w historii Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w zawodach zabraknie przedstawicieli KGHM Zagłębia Lubin. W rozegranym w miniony weekend turnieju w Dzierżoniowie, młodzi lubinianie w obu kategoriach wiekowych musieli uznać wyższość Śląska Wrocław.

W weekend 18 i 19 stycznia 2020 roku w Dzierżoniowie odbył się Turniej o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, który był zarazem eliminacjami do Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Do rywalizacji przystąpiły po dwie najlepsze drużyny z każdego podokręgu, co oznaczało, że na starcie zawodów mieliśmy po osiem drużyn w kategorii U11 i U12.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy w młodszej kategorii. Turniej od samego początku toczony był pod dyktando Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin oraz Akademii Śląska Wrocław. Obie wygrały swoje grupy, a w półfinałach bez większych problemów pokonały swoich rywali (ZL z Karkonoszami 4:0, ŚW z Polonią Stal Świdnica 3:1). To zapowiadało niesamowite emocje w finale, jednak ich zabrakło. Wrocławianie rozblili lubinian 4:0 i świętowali zwycięstwo w turnieju. Drugi przedstawiciel Podokręgu Legnica, czyli Górnik Polkowice nie wyszedł z grupy.

W drugi dzień do rywalizacji przystąpili zawodnicy w kategorii U12 i tym razem oprócz AP KGHM Zagłębia Lubin w Dzierżoniowie walczył Górnik Złotoryja. Scenariusz się jednak nie zmienił, bo w finale znów rywalem Zagłębia był Śląsk Wrocław. Tym razem spotkanie było bardziej wyrównane, a o zwycięstwie zadecydowała jedna bramka. Ponownie lepszy okazał się Śląsk, który tym samym w Turnieju o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej zgarnął dublet.

© 2021 DolZP