Szukaj
Close this search box.

Ważna victoria na otwarcie fazy grupowej UEFA Regions Cup!

Zespół Dolnośląskiego Związku Piłki Pożnej pokonuje Słowację wynikiem 4:2, jednak trzeba przyznac, że łatwo nie było. Ekipa trenra Borowego zaliczyła swego rodzaju ,,comeback”, mimo, że  to nasz team objął prowadzenie jako pierwszy i stało się to w 8′ za sprawą Jakuba Bohdanowicza. Niestety tuż przed przerwą Słowacja zdołała wyrównać za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego przez Romana Holicka. Do przerwy wynik na tablicy świetlnej wskazywał więc 1:1. Druga połowa nie rozpoczęła się najlepiej, do bramki Szymona Brandla trafił Frederik Domasta, przez co w 49′ nasi południowi sąsiedzi wyszli na prowadzenie. W 55′ strasznej kontuzji doznał Mateusz Poświstajło, który po ataku na nogi, przeprowadzonym przez Romana Gaspara opuścił boisko przy asyscie lekarzy, a w konsekwencji trafił do szpitala z podejrzeniem złamania kości pisczelowej. To był mocny bodziec dla ekipy DZPN i już w 65′ pięknym strzałem, wyrównał Szymon Tragarz. Polacy poszli za ciosem i już dziewięć minut później było 3:2, fakt bramkę samobójczą zdobył Lubomir Soky, ale mocno naciskał go Adam Bońkowski. Człowiek, dzięki, któremu znaleźliśmy się na szczeblu centralnym, przypomniał o sobie w 83′, kiedy to ustalił wynik spotkania na 4:2

Trenerski dwugłos mogą Państwo zobaczyć na naszym kanale youtoubowym, gdzie wywidu naszemu redaktorowi udzielili szkoleniowiec Słowacji – Boran Pavlović oraz Polski – Grzeogrz Borowy.

WYWIAD : TRENER GRZEGORZ BOROWY – VIDEO

DWUGŁOS TRENERSKI : WYPOWIEDZI PO MECZU – VIEDO

Kto nie mógł obejrzeć tego spotkania lub chciałby poznać jego kulisy to zapraszamy na nasze media społecznościowe, gdzie od 10:00 widnieje materiał z tego spotkania! To dopiero pierwszy krok!

SKRÓT/ KULISY MECZU – VIDEO

Sędziowali: Miloš Savović (Macedonia Północna) oraz Ivan Bogdanovic i Arturs Šakurovs.

SŁOWACJA: Kastsiukevich – Janek, Gašpar (78′ Spód), Polevka, Pánsky, Londák, Matuškovič (85′ Kopilec), Gáborík (66′ Prágai), Holíček, Domasta, Šoky (78′ Dvorák).

Trener: Milan Pavlovic.

Polska: Brandl – Niemienionek, Sadowski, Puchała (58′ Traczyk), Białasik, Szukiełowicz, Bohdanowicz (86′ Wasilewski), Bońkowski (86′ Kasprzak), Tragarz (75′ Wojciechowski), Orzechowski, Poświstajło (58′ Kotyla).

Trener: Grzegorz Borowy.