Szukaj
Close this search box.

Zagłębie ze Ślęzą w finale!

Za nami mecze połfinałowe Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Nie było w nich niespodzianek i ostatecznie w wielkim finale zagrają rezerwy KGHM Zagłębia Lubin oraz Ślęza Wrocław.

Obu trzecioligowcom na tym szczeblu pucharowych zmagań przyszło zmierzyć się ze zwycięzcami grup IV Ligi. Drużyny. które okazały się najlepsze w zmaganiach ligowych nie miały za dużo do powiedzenia w rywalizacji z zespołami, które od wielu lat występują na wyższym szczeblu rozgrywkowym.

Lubinianie napoczęli Apis Jędrzychowice już w 1. minucie, gdy rzut wolny na bramkę zamienił Dudziński. Dla młodego zawodnika Zagłębia to już drugie takie trafienie z rzędu, ponieważ identycznym popisał się w finale na szczeblu Podokręgu Legnica. W 36. minucie podopieczni Adama Buczka podwyższyli prowadzenie, a swoją siódmą bramkę w tej edycji Pucharu Polski zdobył Błażej Czuban. To trafienie zdecydowanie podłamało gospodarzy, którzy w przeciągu sześćdziesięciu sekund stracili kolejne dwie bramki. Autorem obu trafień był Kacper Laskowski. W drugiej połowie bramki dołożyli jeszcze Dudziński (rzut karny), Patryk Kusztal oraz Sebastian Mach.

Szybko ze swoim rywalem rozprawiła się również Ślęza Wrocław, która pojechała do Świdnicy na boisko świeżoupieczonego beniaminka III ligi. Już w 6. minucie prowadzenie podopiecznym trenera Kowalskiego dał Bialik. Sześć minut później faulowany w polu karnym był Olejniczak, a skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Pisarczuk. Dwubramkowe prowadzenie dało spokój zespołowi z Wrocławia, który nie wypuścił szansy z rąk i pewnie zameldował się w finale na szczeblu wojewódzkim. W końcówce Ślęza podwyższyła jeszcze prowadzenie po bramce Niewiadomskiego. W doliczonym czasie gry gospodarze zdobywają honorową bramkę po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym przez Edila.

Apis Jędrzychowice – KGHM Zagłębie II Lubin 0:7 (0:4)
Bramki
: Dudziński (1 i 60 min), Czuban (36 min), Laskowski (41 i 42 min), Kusztal (70 min), Mach (85 min)

Polonia Stal Świdnica – Ślęza Wrocław 1:3 (0:2)
Bramki:
Edil (90+4 min) – Bialik (6 min), Pisarczuk (12 min), Niewiadomski (82 min)

W wielkim finale na szczeblu wojewódzkim zmierzą się rezerwy KGHM Zagłębia Lubin oraz Ślęza Wrocław. Gospodarzem meczu, który odbędzie się 18 lipca 2020 roku będą lubinianie, którzy w zakończonym sezonie uplasowali się na niższej pozycji w III Lidze.

Oba kluby w XXI wieku zdobywały już Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Lubinianie dokonali to trzykrotnie (2014, 2017 i 2019), zaś wrocławianie tylko raz – w 2015 roku, gdy w meczu finałowym pokonali… Polonię-Stal Świdnica.

Dla Ślęzy był to jedyny występ w XXI wieku w finale wojewódzkiego pucharu, zaś rezerwy Zagłębia poza trzema triumfami zaliczyli również porażkę w 2007 roku, gdy w rzutach karnych okazali się gorsi od Pogoni Oleśnica.

PUCHAR POLSKI NA SZCZEBLU DOL.ZPN:
KGHM Zagłębie II Lubin – Ślęza Wrocław
18.07.2020 r., godz. 17:00

© 2021 DolZP