Szukaj
Close this search box.

Zapisy na kurs sędziowski

Kolegium Sędziów Legnica rozpoczęło zapisy na kurs, po którym zainteresowani będą mogli prowadzić mecze piłkarskie. Potrwają one do końca listopada. – Zapraszam wszystkich chętnych, by dołączyli do naszej sportowej rodziny – mówi Marek Opaliński, szef Kolegium Sędziów Legnica.

Przed sezonem 2019/2020 doszło do sporych zmian w Kolegium Sędziów Legnica, ponieważ nowym Przewodniczącym został lubinianin Marek Opaliński. Szef sędziów to najwyżej sklasyfikowany arbiter w naszym regionie, ponieważ regularnie jest rozjemcą Fortuna 1 Ligi.

Odświeżenie Zarządu Kolegium Sędziów Legnica sprawiło, że coraz więcej osób dopytywało o to, kiedy będzie można dołączyć do grona arbitrów. W związku z przerwą zimową KS Legnica przygotował specjalny kurs sędziowski, po którym będzie można prowadzić mecze w najniższych klasach rozgrywkowych w naszym regionie. – Koszt kursu jest symboliczny, ponieważ wynosi tylko 50 złotych. Każda osoba, która go ukończy otrzyma jednak kartki, gwizdek oraz książkę z przepisami gry – mówi Marek Opaliński, szef Kolegium Sędziów Legnica.

Sędziowie czekają na zapisy drogą mailową wslegnica@dolnoslaskizpn.pl bądź telefonicznie pod numerem 693-112-925. Na kurs zapisać się mogą osoby, które ukończyły 16 rok. Górnej granicy wieku nie ma.

© 2021 DolZP