Szukaj
Close this search box.

Zespoły z Polkowic i Złotoryi najlepsze w eliminacjach (FOTO)

KGHM Zagłębie Lubin oraz Górnik Złotoryja (rocznik 2008) oraz Górnik Polkowice (rocznik 2009) będą reprezentować Podokręg Legnica w wojewódzkich eliminacjach Turnieju o Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

W sobotę, 14 grudnia 2019 roku w Chocianowie odbyły się regionalne eliminacje mający wyłonić drugi obok KGHM Zagłębia Lubin (mieli zapewniony udział) zespół, który będzie reprezentował nasz region w wojewódzkim finale zawodów. Było to popołudnie pełne emocji, ponieważ do rywalizacji stanęły najlepsze zespoły w rocznikach 2008 i 2009. Nie było mowy o taryfie ulgowej dla jakiegokolwiek z klubów, ponieważ walka toczyła się systemem każdy z każdym.

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się zawodnicy z rocznika 2008, gdzie bezkonkurencyjny okazał się Górnik Złotoryja. Trzynaście punktów w pięciu meczach oznaczało pewny triumf w zawodach. Złotoryjanie pokonali ZZPD Górnika Lubin, Miedź Legnica, Górnika Polkowice oraz Konfeks Legnica. Jedyne punkty stracili jedynie remisując z Iskrą Kochlice. W nagrodę zagrają na wojewódzkich eliminacjach i biorąc pod uwagę nie są tam bez szans. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Miedź Legnica, a trzecie Iskra Kochlice.

Kilka godzin później do rywalizacji przystąpiły drużyny z rocznika 2009. Tam ponownie pierwsze skrzypce grały zespoły Miedzi i Górnika Złotoryja, a do rywalizacji o wygraną włączył się także Górnik Polkowice. Emocji nie brakowało, a o ostatecznych triumfie decydowało bezpośrednie spotkanie pomiędzy legniczanami a polkowiczanami. W tym lepszy okazał się Górnik i to on ostatecznie zajął pierwsze miejsce w turnieju. Tyle samo punktów zdobyła wspomniana Miedź, a o dwa oczka za czołową dwójką znalazł się Górnik Złotoryja.

Pamiątkowe puchary trzech najlepszym zespołom w każdej kategorii wiekowej wręczyli członek zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej – Janusz Cygan oraz Dyrektor Podokręgu Legnica – Adam Michalik.

W związku z tym, Podokręg Legnica w roczniku 2008 reprezentować będzie KGHM Zagłębie Lubin oraz Górnik Złotoryja, zaś w roczniku 2009 obok lubinian będzie to Górnik Polkowice.

Fot. Tomasz Folta

© 2021 DolZP