Szukaj
Close this search box.

DRÄXLMAIER Group partnerem Dolnośląskiego ZPN

DRÄXLMAIER Group dołączył do grona partnerów Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Koncern DRÄXLMAIER Group założony w Niemczech w 1958 roku, zaopatruje producentów samochodów premium na całym świecie w złożone systemy okablowania, centralne elementy elektryczne i elektroniczne, ekskluzywne systemy wnętrza i systemy magazynowania dla mobilności elektrycznej.

Jako międzynarodowy dostawca motoryzacyjny firma zatrudnia około 74 000 pracowników w 65 lokalizacjach w ponad 20 krajach na całym świecie. Połączenie kluczowych kompetencji w obszarach wyposażenia wnętrz, instalacji elektrycznych, elektronicznych i akumulatorów sprawia, że firma DRÄXLMAIER jest wyjątkowa w branży. W ten sposób firma obejmuje cały łańcuch procesów, od pierwotnego pomysłu, poprzez proces rozwoju i produkcji, aż do precyzyjnie określonej kolejności dostarczania produktów na linie montażowe producentów samochodów premium.

Jako jeden z największych pracodawców, zatrudniający ponad 2000 pracowników, jeleniogórska spółka przejmuje ważną rolę w międzynarodowej sieci produkcyjnej. Dzięki konsekwentnemu poszerzaniu kompetencji produkcyjnych w ostatnich latach zakład posiada szerokie know-how w zakresie technologii i procesów dotyczących wnętrz samochodowych i zachwyca swoich klientów z branży motoryzacyjnej premium najwyższą jakością.

Oprócz innowacyjnych paneli drzwiowych, wykonanych m.in. z włókien naturalnych, wśród wyrobów wytwarzanych w zakładzie znajdują się także deski rozdzielcze i konsole środkowe pokryte powierzchniami wykonanymi z wysokiej jakości materiałów.

Ponadto koncern DRÄXLMAIER Group, oprócz zakładu produkcyjnego, w dalszym ciągu rozwija swoją działalność w Jeleniej Górze. W Centrum Rozwoju eksperci pracują nad przyszłościowymi wiązkami elektrycznymi i komponentami z tworzyw sztucznych oraz nad obliczeniami numerycznymi i rozwojem nowych biznesów.

© 2021 DolZP