Szukaj
Close this search box.

Komunikat Komisji Młodzieżowej

Komunikat Komisji Młodzieżowej Dolnośląskiego ZPN dotyczący rozgrywek w kategorii Trampkarz i Młodzik Lig Okręgowych na sezon jesień 2019.

Zmiana struktury rozgrywek: junior młodszy B1/B2, trampkarz C1/C2 oraz młodzik D1/D2 ulegają likwidacji. Aktualnie rozgrywki będą prowadzone na poziomie: lig wojewódzkich I i II Liga Dolnośląska Juniora Młodszego, Trampkarza i Młodzika, Okręgowych Lig Juniora Młodszego, Trampkarza i Młodzika strefy Legnica.

 1. Od sezonu jesień 2019 ulega zmianie nazewnictwo lig w kategorii Juniora Młodszego, Trampkarz i Młodzik:
  – I Dolnośląska Liga Juniora Młodszego, Trampkarza i Młodzika
  – II Dolnośląska Liga Juniora Młodszego, Trampkarza i Młodzika
  – III Liga Okręgowa Juniora Młodszego, Trampkarza i Młodzika Legnica
  – IV Liga Okręgowa Juniora Młodszego, Trampkarza i Młodzika Legnica i analogicznie w zależności od ilości zgłoszonych zespołów.
 2. Uczestnictwo w sezonie jesień 2019 w rozgrywkach na zasadzie zgłoszenia oraz miejsca zajętego w rozgrywkach w sezonie wiosna 2019.
 3. Kluby mają obowiązek do dnia 30.06.2019 zgłosić do Dol.ZPN chęć uczestnictwa w/w rozgrywkach
 4. W zależności od ilości zgłoszonych zespołów zostaną utworzone grupy (8-zespołowe) lub inaczej w zależności od ilości zgłoszonych zespołów.
 5. Planowane rozpoczęcie sezonu dla Okręgowej Ligi Juniora Młodszego, Trampkarza i Młodzika zaplanowano na 24.08.2019 r. lub później w zależności od ilości zgłoszonych zespołów.
 6. Po sezonie jesień 2019 mistrz III Ligi Okręgowej uzyskuje bezpośrednio awans do II Dolnośląskiej (wojewódzkiej) Ligi Juniora Młodszego, Trampkarza i Młodzika.
 7. Kluby, które zgłosiły się do udziału w rozgrywkach do Ligi Terenowej w kategorii Junior Młodszy, Trampkarz i Młodzik będą automatycznie przeniesione do rozgrywek okręgowych.
 8. Wycofanie zespołu zgłoszonego do rozgrywek młodzieżowych przed jego rozpoczęciem wiąże się z nałożeniem kary dyscyplinarnej w kwocie zawartej w regulaminie.
 9. Wycofanie zespołu zgłoszonego do rozgrywek młodzieżowych w trakcie trwania sezonu wiąże się z nałożeniem kary dyscyplinarnej w kwocie zawartej w regulaminie.
 10. Od sezonu jesień 2019 sprawozdania meczowe tylko w systemie Extranet. W przypadku braku sędziego związkowego na meczu, obowiązek wypełnienia sprawozdania spoczywa na gospodarzu zawodów (kierownik lub sędzia klubowy).
 11. W dniu rozpoczęcia rozgrywek każda drużyna musi mieć uprawnionych w systemie Extranet zawodników.
  – wniosek o uprawnienie zawodników widnieje w systemie Extranet;
  – wypełniony wniosek musi być złożony co najmniej na 10 dni przed rozpoczęciem rozgrywek.
 12. Zmiany dotyczące organizacji meczów, dat, godzin, miejsca mogą być dokonane maksymalnie na 48 godzin przez rozpoczęciem zawodów tj. czwartek do godziny 15:00 poprzedzający kolejkę.

© 2021 DolZP