Szukaj
Close this search box.

Rekord Bielsko-Biała obronił tytuł w Chocianowie

Szesnaście zespołów z całej Polski i trzy dni sportowej rywalizacji, by wyłonić Mistrza Polski w Futsalu Kobiet do lat osiemnastu. Ostatecznie tytuł obronił BTS Rekord Bielsko-Biała, który w finale pokonał po rzutach karnych AZS Uniwersytet Warszawski. – Panie Burmistrzu, za nami widzimy napis „Bądźmy Dumni z Chocianowa”. Możecie być dumni z tego, co zrobiliście, jak przygotowaliście imprezę, jak to wszystko wyglądało – takimi słowami wydarzenie podsumował Adam Kaźmierczak, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej odpowiedzialny za futsal.

Takiego wydarzenia w chocianowskiej hali jeszcze nie było. Zawody o randze mistrzowskiej zawitały do naszego miasta w bardzo mocnym wydaniu. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski to impreza, która z roku na rok nabiera coraz większej rangi. Tym razem do Chocianowa przyjechało szesnaście drużyn z całego kraju. Czternaście z nich, by przyjechać do naszego miasta walczyło w turniejach eliminacyjnych. Dwa pozostałe, czyli LUKS Ziemia Lubińska (gospodarz) oraz BTS Rekord Bielsko-Biała (obrońca tytułu) udział miały zapewniony. Ostatecznie w Chocianowie pojawiły się zespoły z m.in. Warszawy, Krakowa, Olsztyna, Rybnika, Tczewa czy Tarnowa.

– Obiecuje, że będzie krótko. Jesteśmy po tych trzech dniach naprawdę zmęczeni, przede wszystkim Wy jako bohaterki tych zmagań. Zostawiłyście wiele zdrowia i wiele emocji, bo poziom był bardzo wysoki. Od jakiegoś czasu zauważamy bardzo duży progres, jeżeli chodzi o Wasze umiejętności. Zwycięzcami są wszyscy, którzy brali udział w tych zawodach. Zawsze przy futsalu męskim mówiłem, że wszyscy grają a wygrywa zawsze Rekord. Dzisiaj to się potwierdziło w futsalu kobiecym, ale myślę, że brawa należą się wszystkim i podziękowania za to, co przez te trzy dni pokazałyście – mówił Adam Kaźmierczak, członek zarządu PZPN, który podziękowania skierował również do organizatorów. – Tradycyjnie podziękowania dla organizatorów, czyli dla tych, którzy poświęcili swój czas, aby ta impreza przebiegała na takim poziomie. Panie Burmistrzu, tutaj widzimy napis „Bądźmy dumni z Chocianowa”. Możecie być dumni z tego, co zrobiliście, jak przygotowaliście imprezę, jak to wszystko wyglądało. Oczywiście to nagłośnienie wymaa poprawy, ale to jest malutka sprawa. Panie Prezesie, Panie Januszu (Przybyło) to na Pana ręce duże słowa podziękowania za wszystko, co Pan zrobił. Dziękuje bardzo! Ja mogę zapewnić, że do Chocianowa jeszcze wrócimy i jeszcze niejedna duża impreza organizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej zostanie tutaj przeprowadzona – dodawał Przewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN.

Podobne „laurki” usłyszeć można było także od samych zawodniczek, które walczyły o tytuł mistrzowski. Ostatecznie najlepszy okazał się BTS Rekord Bielsko-Biała, który w wielkim finale pokonał po rzutach karnych AZS Uniwersytet Warszawski. W meczu o brązowe medale Pogoń Tczew pokonała SWD Wodzisław Śląski. W drodze do finału najlepsze zespoły musiały rozegrać sześć wyczerpujących spotkań. Nikt jednak nie żałował przyjazdu do Chocianowa, ponieważ kapitalną robotę wykonali organizatorzy na czele z trenerem LUKS-u Ziemian Lubińska, a także członkiem zarządu Stali Chocianów – Januszem Przybyło.

Wszystkie mecze Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w futsalu do lat 17 można obejrzeć na portalu społecznościowym YouTube. Komplet wyników dostępny jest natomiast tutaj http://www.futsalmmp.pl/

© 2021 DolZP