Szukaj
Close this search box.

Komunikat Wydziału Gier

W związku z pismem, które wpłynęło do Podokręgu Legnica w dniu 18 lipca 2019, Wydział Gier wyraził zgodę na przeniesienie klubu piłkarskiego MKS Victoria Parchów do niższej klasy rozgrywkowej – klasy B wraz z początkiem sezonu 2019/2020. Jego miejsce w grupie I klasy A zajmie Kolejarz Miłkowice.

Taka sytuacja sprawiła, że Wydział Gier stanął przed trudnym zadaniem, ponieważ już wcześniej awans do A-klasy uzyskały wszystkie drużyny, które zajęły drugie miejsca w sezonie 2018/2019. Według regulaminu, który obowiązywał w poprzednim sezonie – w takiej sytuacji utrzymać musiał się jeden z zespołów, które występowały na tym szczeblu rozgrywkowym w poprzednim sezonie.

Biorąc pod uwagę, że Park Targoszyn już wcześniej otrzymał taką propozycję, rezerwy Stali Chocianów nie zgłosiły drużyny do rozgrywek w sezonie 2019/2020 a Sokół Krzywa i LZS Komorniki regulaminowo zostały zdegradowane to jedynym klubem, który mógł otrzymać szansę gry w wyższej lidze był Kolejarz Miłkowice. Drużyna skorzystała z propozycji i zgodziła się na zajęcie miejsca Victorii Parchów w grupie I legnickiej A-klasy.

Przypomnijmy, że w nowym sezonie obowiązywać będzie już nowy regulamin, który w takiej sytuacji przyszłości pozwoli awansować nawet czwartej pozycji w tabeli.

W związku z prośbą o przeniesienie klubu MKS Victoria Parchów do klasy B, Wydział Gier Podokręgu Legnica zadecydował o tym, że zajmie on miejsce Kolejarza Miłkowice w grupie III.

© 2021 DolZP