Szukaj
Close this search box.

Pierwsza Gala Sędziowska KS Legnica (WIDEO)

Blisko pięćdziesięciu sędziów zostało odznaczonych honorowymi odznakami Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na Pierwszej Gali Sędziowskiej KS Legnica, która odbyła się w Lubinie. Była to doskonała okazaja do podziękowania arbitrom, którzy przez wiele lat byli rozjemcami piłkarskich starć.

To było wyjątkowe wydarzenie, którego z całą pewnością brakowało od lat. W restauracji Stefan w Lubinie spotkali się sędziowie, których wkład w lokalne struktury jest nieoceniony. Nie brakowało starszych postaci, czyli sędziów, którzy prowadzili zawody nawet w latach ’60 i ’70 ale także tych, którzy są w tym momencie czołowymi arbitrami Kolegium Sędziów Legnica.

– W sobotę gościliśmy nestorów i sędziów KS Legnica. Były ciekawe rozmowy i wiele wspomnień oraz zasłużone odznaczenia. Specjalnym gościem był Przemek Jaz, któremu przekazaliśmy środki zebrane z licytacji. Dziękuje za wspaniałą atmosferę i liczne przybycie – mówi Marek Opaliński, szef Kolegium Sędziów Legnica.

Dla wspomnianego Przemysława Jaza podczas Balu Charytatywnego zebrano ponad pięć tysięcy złotych. To spory zastrzyk pieniędzy, który zostanie przeznaczony na jego rehabilitacje. Podczas Pierwszej Gali Sędziowskiej nie zabrakło także wyróżnień za „okrągłą” liczbę poprowadzonych meczów. Specjalne statuetki trafiły również do nestorów Kolegium Sędziów Legnica, którzy zaszczycili swoją obecnością na gali.

Gościem specjalnym Pierwszej Gali Sędziowskiej KS Legnica był Przewodniczący Kolegium Sędziów Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej – Marian Pyzałka.

© 2021 DolZP