Szukaj
Close this search box.

CARGOUNIT na kolejny rok sponsorem Kadry DZPN UEFA Regions Cup

Rozpoczynająca zgrupowanie Kadra DolZPN UEFA Regions Cup przed Finałem Mistrzostw Polski wystąpi w Bydgoszczy w koszulkach z logo CARGOUNIT – sponsora tej drużyny. To za sprawą przedłużenia o kolejny rok umowy sponsorskiej z właścicielem marki – spółką Industrial Division. CARGOUNIT to największy niezależny operator wynajmu lokomotyw towarowych w Polsce oraz lider w Europie Środkowo-Wschodniej, posiadający obecnie ponad 170 pojazdów szynowych.

Piotr Szymkowiak, Członek Zarządu Industrial Division komentuje: „Gdy w poprzednim roku z Bawarii dotarła informacja, że nasza drużyna zdobyła Mistrzostwo Europy, poczuliśmy, że jest to wielki sukces, nie tylko dla Dolnego Śląska. Tym bardziej cieszyliśmy się  gdyż jako sponsor mieliśmy swój skromny wkład w ten sukces . Bierzemy pod uwagę, że o kolejne złoto w 2021 roku nie będzie łatwo, wszyscy chcą pokonać Mistrzów Europy. Jednak ubiegłe lata pokazały, że mamy szczęście w wyborze piłkarskich drużyn, które w rezultacie zdobywały laury. Wierzymy, że w tym roku też zwyciężymy w kolejnych eliminacjach”.    

Dariusz Machiński, wiceprezes DZPN: „przygotowania do imprez sportowych rangi mistrzostw Polski czy Europy to proces szkoleniowo i organizacyjnie złożony, czasochłonny i kosztowny, aby walczyć z najlepszymi, każdy element musi być zapięty na ostatni guzik. Współpraca z Cargounit pozwala nam  lepiej przygotować się do kolejnej edycji  Mistrzostw Europy UEFA Regions Cup, nasz cel to – jak zawsze wywalczyć złoto. Obecnie zaczynamy nową edycję – kolejne eliminacje, wraz z naszym sponsorem liczymy na kolejny, wspólny sukces”.

Inicjator współpracy z ramienia DZPN oraz Cargounit Łukasz Zygadło dodaje: „Reprezentacja DolZPN to już stały punkt naszych spotkań gdy rozważamy akcenty sportowe – ekspozycja logo na koszulkach jest ważnym przekazem, wsparcia dla kadry i odwrotnie. Dziękuję za zaufanie Właścicielom, Radzie Nadzorczej, Prezesowi i Zarządowi Industrial Division. Wynik w sporcie, w piłce nożnej  jest zawsze sprawą otwartą, mamy nowy zespół, który na pewno powalczy, mam dobre przeczucie, tak jak było to przed Bawarią. Jest klika ważnych kroków/wyzwań, najpierw Mistrzostwa Polski Bydgoszcz, następnie reprezentowanie Europy w meczu ze zwycięzcą Mistrzostw Amerykańskich w meczu w Nowym Yorku i mam nadzieję że jesienią udział w eliminacjach ME w Rumunii”.

Finał eliminacji Mistrzostw Polski UEFA Regions Cup rozpoczyna się 20 lutego w Bydgoszczy, zgrupowanie naszej drużyny rozpoczęło się już 17 lutego we Wrocławiu. W turnieju finałowym oprócz Kadry Dolnego Śląska zagrają drużyny reprezentujące Kujawsko-Pomorski ZPN, Mazowiecki ZPN i Podkarpacki ZPN. Są to jednocześnie eliminacjami do turnieju kwalifikacyjnego ME UEFA Region’s Cup 2021. Jeśli wygramy lutowe mistrzostwa Polski, to jesienią kadrę czeka podróż do Rumunii, gdzie mistrz Polski zagra kwalifikacje do turnieju finałowego UEFA Region’s Cup 2021. Natomiast w maju reprezentacja Dolnego Śląska – jako mistrz Starego Kontynentu – uda się do Nowego Jorku na mecz ze zwycięzcą Mistrzostw Amerykańskich.

© 2021 DolZP