Szukaj
Close this search box.

Program Mikro Granty – wsparcie dla małych projektów sportowych

Rusza Program Mikro Granty, nowy projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki będący odpowiedzią na najnowsze doniesienia o znaczącym spadku formy fizycznej i negatywnych zmianach wśród najmłodszej części społeczeństwa.

Projekt zakłada wsparcie finansowe dla organizacji sportowych, które nie korzystały dotychczas ze wsparcia środków publicznych lub korzystały z tego wsparcia w niewielkim stopniu. Ogólna kwota przyznana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na ten cel wynosi 30 mln zł.

Środki są przeznaczone na organizację wydarzeń sportowych i zajęć dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Maksymalne wsparcie przewidziane na wydarzenie to 20 tys. zł, przy czym jedna organizacja może zyskać dotacje na nie więcej niż 5 zadań.

Nowością jest dedykowanie projektu do beneficjentów, których łączna kwota dotacji ze środków publicznych udzielanych im w roku poprzedzającym złożenie wniosku nie przekracza 200 tys. zł. Wnioski do programu można składać od 16 czerwca do 21 lipca 2023 r. przez stronę internetową (NABÓR WYDŁUŻONO DO 21 LIPCA 2023r.).

Więcej: https://www.gov.pl/web/sport/duze-wsparcie-dla-malych-projektow-sportowych–rusza-program-mikro-granty

© 2021 DolZP