Szukaj
Close this search box.

Harmonogram konferencji szkoleniowych PZPN na rok 2024

Poznaliśmy roczny kalendarz wydarzeń PZPN dedykowanych trenerom i trenerkom. Znajdują się w nim Ogólnopolskie Konferencje Trenerów, szkolenia stacjonarne i webinary w formie online. Łącznie to 63 dni edukacji, a udział w każdym z wydarzeń będzie gwarantował punkty niezbędne do przedłużenia licencji trenerskiej.

Prace nad stworzeniem harmonogramu konferencji szkoleniowych trwały w Szkole Trenerów od grudnia. Wszystko po to, by na ostatni guzik dopiąć całoroczną ofertę edukacji dla trenerek i trenerów. Znając ten terminarz każdy z nich może z wyprzedzeniem zaplanować swoją pracę tak, aby bez przeszkód móc uczestniczyć w interesujących dla siebie wydarzeniach. A jest ich naprawdę bardzo dużo. – Piłka nożna cały czas ewoluuje, jutro możemy robić już pewne rzeczy lepiej, dlatego trenerzy powinni być na bieżąco ze wszystkim, co dotyczy rozwoju zawodnika. Staramy się wyjść temu naprzeciw, dlatego prezentujemy bardzo bogatą ofertą dla każdego trenera w Polsce, co widać po zakresie tematycznym wydarzeń. Są wśród nich prelekcje o szkoleniu zawodników i zawodniczek z poszczególnych kategorii wiekowych, są też szkolenia dotyczące motoryki, metodologii treningu, skautingu czy analizy gry. Dużo czasu poświęcimy na edukację w kontekście rozwoju miękkich kompetencji trenerów i dyrektorów. Jestem przekonany, że każdy, kto chce się rozwijać, znajdzie w tym terminarzu coś dla siebie – mówi Paweł Grycmann, dyrektor Szkoły Trenerów PZPN.

Niemal wszystkie wydarzenia będą ogólnodostępne, a większość z nich odbędzie się w formie online i będzie można je obejrzeć na żywo lub odtworzyć w późniejszym terminie. Podobny system obowiązywał już w zeszłym roku, jednak teraz wydarzeń będzie jeszcze więcej. Zwiększa się również spektrum tematów, dzięki czemu PZPN ma nadzieję docierać do coraz większego grona osób pracujących w zawodzie trenera.

Liczba konferencji to jedno, ale kluczowy jest oczywiście wysoki poziom merytoryczny oferty edukacyjnej PZPN. – Warto podkreślić, że wiele webinarów będziemy nagrywać podczas kursów organizowanych w Szkole Trenerów, a występować w nich będą prelegenci i wyróżniający się uczestnicy wszystkich kursów, czyli UEFA: Pro, Elite Youth A, Goalkeeper A i B, analityków oraz trenerów przygotowania motorycznego. Zaplanowane są też webinary z kursu dyrektorów sportowych i akademii piłkarskiej. W 2024 roku pojawią się ponadto nagrania ze szkoleń trenerów edukujących i monitorujących szkółki w projekcie certyfikacji PZPN, tak by trenerzy w klubach zapoznali się jeszcze bardziej z wytycznymi dotyczącymi m.in. ewaluacji zajęć praktycznych. Bogata oferta edukacyjna skierowana jest również do trenerek, gdzie mocno akcentowane będą zagadnienia z przygotowania motorycznego. Nasza idea polega na dzieleniu się wiedzą i inspirowaniu innych, dlatego większość szkoleń będzie transmitowana, a nagrania znajdą się też na naszej platformie e-learningowej z materiałami szkoleniowymi – opowiada Grycmann.

Najbardziej „elitarne” ze wszystkich wydarzeń w harmonogramie stanowią Ogólnopolskie Konferencje Trenerów, które są dedykowane konkretnym grupom odbiorców. Wszystkie odbywają się w Łodzi, a w ich trakcie swoje wykłady prezentują wybitni fachowcy z całej Europy. Tylko w ubiegłym roku w gmachu Politechniki Łódzkiej gościli m.in. Stuart Pearce czy Petr Cech. O tym, kto pojawi się na danej konferencji w tym roku, PZPN będzie informował z odpowiednim wyprzedzeniem.

Każde wydarzenie znajdujące się w kalendarzu – czy to webinar, czy OKT – będzie punktowane w procesie przedłużania licencji trenerskich. Nie wychodząc z domu każdy trener może zdobyć maksymalnie 5 z 15 punktów potrzebnych do odnowienia swoich uprawnień. Pozostałe trzeba uzbierać uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach stacjonarnych, których również można znaleźć sporo, począwszy od Akademii Grassroots koncentrującej się na tematyce szkolenia dzieci w wieku 6-13 lat, skończywszy na konferencji dla trenerów z licencją UEFA PRO czy Goalkeeper.

© 2021 DolZP