Komunikat Komisji ds Rozgrywek dot. Rozgrywek Juniorów B1/B2 – aktualizacja

Komisja ds. Rozgrywek informuje, że w związku z wprowadzeniem przez Polski Związek Piłki Nożnej zmian w systemie rozgrywkowym w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U17 także na terenie Dolnego Śląska zostanie zmieniony system rozgrywek Juniora B1/B2. Rozgrywki w sezonie 2022/2023 będą się odbywały w systemie Jesień – Wiosna w 16 zespołowej Wojewódzkiej Lidze Juniorów B1/B2 (stworzona została z drużyn grających w poprzednim sezonie w I Lidze Wojewódzkiej oraz II Lidze Wojewódzkiej oraz drużyn, które uzyskały awans do II Ligi Wojewódzkiej), w II Lidze Wojewódzkiej oraz Ligach Okręgowych.

Termin rozpoczęcia rozgrywek –

  • 27/28.08.2022r. I i II liga

Awanse oraz spadki po rozegraniu całego sezony 2022/2023.

Nie zostają utworzone rozgrywki Juniorów B2.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY
1ZAGŁĘBIE LUBIN
2Miedż I Legnica (spadek z CLJ)
3ŚLĄSK WROCŁAW
4OLYMPIC JUNIOR
5FC Wrocław Academy U.K.S.
61 KS ŚLĘZA WROCŁAW
7GÓRNIK Wałbrzych
8LECHIA DZIERŻONIÓW
9KARKONOSZE JELENIA GÓRA
10GÓRNIK POLKOWICE
11CHROBRY GŁOGÓW S.A.
12ORZEŁ Ząbkowice
13AP Brzeg Dolny
14WKS Śląsk “Wojskowy”
II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY
1ISKRA Kochnice
2Chrobry Głogów
3MIEDŹ II LEGNICA
4Parasol Wrocław 2
5POLONIA ŚRODA ŚLĄSKA
6OLYMPIC II JUNIOR
7Ślęza II Wrocław
8Lechia II Dzierżoniów
9PARASOL WROCŁAW
10FC Wrocław II  Academy
11Lotnik Jeżów Sudecki
12Polonia Wrocław
13FC Wrocław III
14POLONIA Stal Świdnica
   III LIGA OKRĘGOWA B1 JUNIOR MŁODSZY
1Unia Wrocław
2Parasol Wrocław 3
3AP SYCÓW
4FMS STRZELIN
5OLYMPIC III JUNIOR
6MKP WOŁÓW
7UOKP Silesia – Gaj Wrocław
8UKS GMINY MIĘKINIA
9POLONIA II WROCŁAW
10AP FOOTBALL WROCŁAW
11PIAST ŻERNIKI – WROCŁAW
IV LIGA OKRĘGOWA B1 JUNIOR MŁODSZY
1RAPID DOMANIÓW
2ODRA LUBIĄŻ
3MOTO Jelcz Oława
4BARYCZ MILICZ
5Czarni Kondratowice
6Dolpasz Skokowa
7Polonia Bielany Wrocławskie
8Galakticos Solna
9Polonia Trzebnica
10OLYMPIC IV JUNIOR
11Młodzik Przeworno
V LIGA OKRĘGOWA B1 JUNIOR MŁODSZY
1LZS Solniki Małe
2Zieloni Rakoszyce
3Wiwa Goszcz
4Plon Gądkowice
5Świteź Wiązów
6Strzelinianka Strzelin
7Piast Żmigród
8Zenit Międzybórz
9Parasol Wrocław 4
10UKS Kiełczów Academy

Drużyny w Ligach Wojewódzkich oraz klasach Okręgowych Juniorów B1/B2 będą uczestniczyć w rozgrywkach zgodnie z poniższym podziałem.

W razie chęci dokonania zmian lub wycofania drużyny prosimy to zrobić w nieprzekraczalnym terminie do 22.07.2022r.

© 2021 DolZP