Szukaj
Close this search box.

Zostań sędzią na Dolnym Śląsku!

Trwa nabór na kurs dla kandydatów na sędziów w Dolnośląskim Kolegium Sędziów. Zapisy trwają do 22 stycznia! Zdecydowana większość zajęć odbędzie się w formie zdalnej, ale nie zabraknie również nauki praktycznej na boisku. – Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do naszego grona. Tu nie ma znaczenia wiek, ani dotychczasowe doświadczenie. Wystarczy spróbować, a my zrobimy wszystko, by to dla każdego była świetna przygoda – mówi Marek Kotlarz, przewodniczący Dolnośląskiego Kolegium Sędziów.

Ostatnie dni w polskim futbolu zostały zdominowane przez naszego sędziego, który dostąpił możliwości poprowadzenia najważniejszego meczu w czteroleciu. Szymon Marciniak stał się ikoną polskich arbitrów i magnesem dla osób, które w przyszłości chciałyby podążyć tą drogą. Dolny Śląsk w swoich szeregach ma już jednego sędziego międzynarodowego, który pomimo stosunkowo młodego wieku jest już cenionym arbitrem w naszym kraju. Drogę od C-klasy do prowadzenia meczów międzynarodowych przeszedł w ciągu zaledwie dziesięciu lat. Teraz sam gorąco namawia innych do spróbowania swoich sił w tym fachu i jest niejako twarzą całych naborów, które potrwają do 22 stycznia br. Później rozpocznie się już faktyczny kurs. Podczas spotkań szkoleniowych kandydaci poznają podstawy przepisów gry w piłkę nożną, poznają życie sędziowskie od kuchni, wysłuchają zajęć prowadzonych przez wspomnianego Damiana Sylwestrzaka oraz arbitrów i obserwatorów szczebla centralnego.

Wymagania, które musi spełnić kandydat na sędziego to ukończone 16 lat, niekaralność, dobry stan zdrowia oraz pasja do piłki nożnej. Udziału w kursie wynosi zaledwie 100 zł.  Rozpoczęcie kursu zaplanowano na 26 stycznia. Wystarczy się zgłosić, dokonać opłaty i zapewnić sobie dostęp do komputera oraz łącza internetowego.

To nie tylko szansa na karierę godną Szymona Marciniaka, ale przede wszystkim wspaniała przygoda, kuźnia silnych charakterów, szansa na aktywny i pełny sportowych doznań styl życia, jak również możliwość dorobienia dodatkowych pieniędzy. Decyzja o tym, by zostać sędzią pozbawiona jest ryzyka. Zawsze można bez konsekwencji zrezygnować, ale nie spróbować swoich sił to utrata okazji na barwne i pełne emocji życie sportowe.

Szczegółowe informacje na temat zasad naboru i planu kursu można znaleźć na stronie internetowej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

© 2021 DolZP